Mimo iż obecnie w urządzaniu wnętrz coraz większą popularność zyskuje styl loftowy z dużą ilością otwartych powierzchni, wciąż jednym z ważniejszych elementów w mieszkaniu są drzwi, gwarantujące prywatność tam, gdzie jest to potrzebne. Pomieszczeniami takimi najczęściej okazuje się łazienka oraz sypialnia, a nierzadko także kuchnia, jeśli nie chcemy by zapachy przygotowywanych potraw rozchodziły się po całym mieszkaniu.

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Montowane w mieszkaniu drzwi wewnętrzne powinny zostać wybrane tak, by sprostać wymaganiom wszystkich domowników, i to zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Wielbiciele klasyki wybrać będą pomiędzy drzwiami ramowymi, które wyglądem przypominają obraz umieszczony w ramie, a płytowymi, czyli drzwiami stanowiącymi jednolitą całość. Do małych pomieszczeń mogą sprawdzić się z kolei systemy przesuwne, wymagają one jednak kilku metrów wolnej, niczym nie zastawionej ściany.

Szeroki wybór oferowanych kolorów sprawia, że każde jest w stanie wybrać ten, który będzie idealnie pasował do jego wnętrza. I chociaż cały czas największą popularnością cieszy się paleta dębowych o orzechowych brązów, wybór bardziej ekstrawaganckiego koloru nie stanowi żadnego problemu.

Dlaczego wybór drzwi jest tak istotny?

Wiele osób nie przykłada szczególnej wagi do wyboru drzwi wewnętrznych co z całą pewnością jest poważnym błędem, to one bowiem decydują często o funkcjonalności oraz walorach estetycznych pomieszczenia. Nie bez znaczenia pozostają tutaj także kwestie akustyki i możliwość odcięcia się od niechcianych hałasów i uciążliwych dźwięków.

Nieodpowiednio dobrane drzwi nie tylko sprawią, że korzystanie z pokoju stanie się mniej wygodne, ale mogą wręcz optycznie go zmniejszyć, choćby przez wybór niewłaściwej , zbyt ciemnej kolorystyki.

Różnice w wyglądzie i funkcjonalności drzwi wynikają także z materiału, z którego zostały wykonane. Prócz litego drewna często stosowana jest tutaj płyta MDF lub HDF, powstająca bezpośrednio ze zrębków drewna. Do nowoczesnych wnętrz doskonale z kolei pasować będą drzwi wykonane ze szkła, które obecnie zyskuje na rynku coraz większą popularność.

Drzwi wewnętrzne w mieście Poznań znajdziesz tu: Alvera.pl/drzwi-wewnetrzne

Comments are closed.