Odpowiednia ilość i jakość snu dziecka jest bardzo ważna dla jego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Małe dziecko, które jest aktywne przez większą część dnia powinno mieć możliwość wyciszenia przed snem. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ulubionego rytuału, który będzie jasnym sygnałem dla małego organizmu. Może to być wspólne czytanie książeczek, śpiewanie kołysanek bądź ciekawe zabawy w wannie. Niezastąpione są również akcesoria do spania, jak śpiworek, otulacz, czy piżamka dla dziecka.

Piżamka dla dziecka – tradycyjna czy funkcjonalna?

Odpowiedni ubiór ma ogromne znaczenie. Piżamka przejściowa dla dziecka z powodzeniem zastąpi kołderkę, a także niezależnie od sytuacji zapewni ciepło  i komfort. Model przejściowy to doskonały wybór dla dzieci, które są aktywnie fizycznie. Świetnie sprawdzi się w trakcie porannych zabaw oraz podczas asystowania przy codziennych obowiązkach. Piżamka pełni funkcję ciepłego śpiworka, dlatego też będzie idealnym wyborem na czas popołudniowej drzemki malucha.

Praktyczny zamek błyskawiczny umożliwia szybkie i sprawne zakładanie oraz zdejmowanie piżamki. Wesołe wzory sprawią, iż malec sam chętnie sięgnie po piżamkę po długim i aktywnym dniu.

Materiały użyte przy produkcji piżamki

Dużą uwagę należy zwrócić na materiał, z jakiego został wykonany konkretny model. Ważne, aby tkanina była naturalna, oddychająca oraz nie powodowała podrażnień na delikatnej skórze małego dziecka. Doskonale gdy jest to czysta bawełna, która jest przyjemna w dotyku, wytrzymała i szybkoschnąca.

Piżamy dla dzieci na każdy etap rozwoju to świetny pomysł na prezent z okazji świąt bądź urodzin. Dla niemowlaka idealnym wyborem będzie otulacz, który zapewni mu poczucie bezpieczeństwa i ukoi. Otulacz może być bez obaw używany już od pierwszych dni życia. Odpowiednie otulenie maleństwa zminimalizuje ból spowodowany kolkami.

Z kolei roczny maluch z powodzeniem może rozpocząć przygodę z tradycyjnym śpiworkiem. Maluchy są bardzo ruchliwe nawet w czasie snu, a dobrze dopasowany śpiworek uniemożliwi odkrycie i zaplątanie się. Otulacz oraz śpiworek należy dostosować nie tylko do wzrostu dziecka ale również aktualnie panujących temperatur. Śpiworki idealnie sprawdzają się także na wyjazdach.

Comments are closed.