Żywienie koni w stadninie

Pasze dla koni to szeroki zbiór różnego rodzaju produktów żywnościowych, które występują w różnych odmianach. Do pasz treściwych należy najpopularniejszy owiec. Jest to bardzo popularna i polecana przez weterynarzy pasza treściwa dla wszystkich ras koni. Należy go podawać z sieczką , która spowoduje u konia proces żucia ziarna. Usprawni to zgryz konia i poprawi jego kondycję fizyczna i zdrowotną. Sieczka powinna stanowić około 30% całego owsa. Zwróćmy uwagę na termin przydatności tego pokarmu i jego jakość.

Wile pasz dla koni

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele produktów o zróżnicowanej jakości. Jeżeli naprawdę zależy nam na zdrowym odżywianiu naszego konia to zadbajmy o odpowiednią jakość podawanego owsa. Druga równie pożywną paszą jest jęczmień. Należy go uprzednio ześrutować.

Ma to do siebie że trzeba konia do niego długi czas przygotowywać. Podawany w mieszance z owsem nie koniecznie musi być śrutowany. Ważne jest więc, aby pasze dla koni były naprawdę dobrze przygotowane, ponieważ to podstawa sukcesu w tym wypadku.

Zaczynajmy od małych dawek, gdyż koń musi się do niego przyzwyczaić i nie od razu będzie go chętnie spożywał. Posiada równie wiele odżywczych składników co owies. Zwróćmy również uwagę na jakość tej paszy i jej pochodzenie. Źle dobrana może zaszkodzić naszemu koniowi i mu zaszkodzić.

1. Pasze dla koni to szeroki zbiór różnego rodzaju produktów żywnościowych, które występują w różnych odmianach. Do pasz treściwych należy najpopularniejszy owiec. Jest to bardzo popularna i polecana przez weterynarzy pasza treściwa dla wszystkich ras koni. Należy go podawać z sieczką , która spowoduje u konia proces żucia ziarna. Usprawni to zgryz konia i poprawi jego kondycję fizyczna i zdrowotną. Sieczka powinna stanowić około 30% całego owsa. Zwróćmy uwagę na termin przydatności tego pokarmu i jego jakość. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele produktów o zróżnicowanej jakości. Jeżeli naprawdę zależy nam na zdrowym odżywianiu naszego konia to zadbajmy o odpowiednią jakość podawanego owsa. Druga równie pożywną paszą jest jęczmień. Należy go uprzednio ześrutować. Ma to do siebie że trzeba konia do niego długi czas przygotowywać. Podawany w mieszance z owsem nie koniecznie musi być śrutowany. Zaczynajmy od małych dawek, gdyż koń musi się do niego przyzwyczaić i nie od razu będzie go chętnie spożywał. Posiada równie wiele odżywczych składników co owies. Zwróćmy również uwagę na jakość tej paszy i jej pochodzenie. Źle dobrana może zaszkodzić naszemu koniowi i mu zaszkodzić.

Comments are closed.