Dopalacze to potoczna nazwa substancji psychoaktywnych, które nie znajdują się na liście wskazanej przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Pojawiły się na polskim rynku kilka lat temu i doprowadziły do wielu dramatycznych sytuacji. Dlatego też w przypadku dopalaczy pomoc prawna powinna być zapewniona natychmiastowo. 

Szybka reakcja jest najważniejsza

Musimy wiedzieć, że w przypadku sprawy o dopalacze powinniśmy jak najszybciej udać się do adwokata we Wrocławiu. Będzie on nas reprezentował nie tylko w sądzie, ale także już na etapie przesłuchań na policji. Szczególnie w tym momencie osobie zatrzymanej mogą towarzyszyć ogromne emocje, czy strach co może zdecydowanie działać na jej niekorzyść.

Niestety najczęściej ofiarami tych substancji padają młode osoby. Pomoc prawna w kwestii dopalaczy wiąże się więc nie tylko z obecnością na sali rozpraw, czy komisariacie, ale także z uzupełnieniem wszystkich dokumentów, a także dopilnowaniem formalności.

Dopalacze – jak wygląda pomoc?

W zależności od rodzaju zarzutów: posiadania, promocji, czy handlu substancjami psychoaktywnymi pomoc adwokata we Wrocławiu w sprawie o dopalacze będzie wyglądała różnie. Prawnik zapozna się z wszystkimi dokumentami, przygotuje niezbędne pisma i wnioski, a następnie zaplanuje obronę klienta, która będzie odpowiednio dobrana do stawianych mu zarzutów.

Zaopiekujemy się naszym klientem i jego rodziną, aby przejść przez ten trudny czas jak najszybciej i wyjść z niego obronną ręką. Rozumiemy, że nie możemy pozwolić, aby młodzieńczy wybryk, czy zwykły ludzki błąd wpłynął na resztę życia, dlatego w kwestii dopalaczy adwokat we Wrocławiu działa z największym zaangażowaniem.

Musimy pamiętać, że jeśli nie zareagujemy w odpowiedni sposób, lub zrobimy to zbyt późno konsekwencje mogą być o wiele większe. Dlatego w przypadku dopalaczy natychmiast zapewnij sobie pomoc prawną. Koszty takiego zabiegu mogą okazać się niewielkie w porównaniu z sankcjami, czy karami, które mogą nas czekać w przypadku skazania. Nie zamykajmy sobie, ani swoim bliskim drogi do przyszłości – już zawczasu spróbujmy zminimalizować konsekwencje błędów.

Przeczytaj więcej na: www.kancelariagmerek.pl/adwokat-dopalacze-pomoc-prawna-wroclaw

Comments are closed.