Warto zainteresować nasze dziecko koniami – to bowiem najlepsza z rozrywek. Uczy odpowiedzialności, opiekuńczości oraz dodatkowo zapewnia odpowiednią dozę rozwoju fizycznego. Cóż więcej chcieć?

Poniżej opis, z którym moim zdaniem jako rodzic musisz się zapoznać. Przedstawia on wszystko co na początku należy dowiedzieć się odnośnie koni.

Etapy życia konia

W zależności jakiej rasy są nasze konie i w jakim są wieku musimy pamiętać o tym, że wymagają one różnorodnej diety w odpowiednich proporcjach. Konie w różnym okresie życia potrzebują innych wartości odżywczych i minerałów. Jest to spowodowane tym, że podczas rozwoju ich organizm w każdym etapie życia musi otrzymywać określone składniki.

Warto w tym wypadku udać się do specjalistów z dziedziny żywienia koni, którzy określą nam odpowiednią dietę dla koni. Są oni wstanie prawidłowo określić niezbędne witaminy i minerały jakie w danym czasie powinno się podawać naszym koniom. Jest to bardzo ważny element, który sprawia, że nasze konie będą rozwijać się prawidłowo i będą posiadały odpowiednio zbilansowane składniki żywienia.

Ile kosztuje żywienia konia?


Koszt żywienia koni
jest dość wysoki, ponieważ dostępne na rynku pasze i sieczki dla koni znanych producentów są drogie. W tym wypadku trzeba wziąć to pod uwagę, ponieważ dopasowanie odpowiedniej diety dla konia (a tutaj to już jest dużo stron typu www.optifeed.pl czy inne strony z żywieniem koni gdzie można poczytać porady i kupić niezbędny asortyment) może zmniejszyć nasze koszty poprzez to, że będziemy mieli określone odpowiednie dawki poszczególnych składników pasz, sieczek i witamin, które będą zaspokajały potrzeby naszego konia i nie będziemy musieli martwić się o to czy otrzymał on wystarczającą ilość pokarmu.

Na ogół konie karmione są na tak zwane wyczucie ich właścicieli co sprawia, że niejednokrotnie są one przekarmiane. Specjaliści w dziedzinie żywienia koni dostosowują odpowiednie dawki żywieniowe i dobierają właściwe pasze i składniki.

Warto jest więc zaufać ekspertom, żeby mieć pewność, że nasze konie odżywiają się prawidłowo i otrzymują wszystkie niezbędne składniki. Na własną rękę karmienie koni przez długi okres czasu może spowodować liczne choroby i schorzenia, tak więc warto jest skorzystać z pomocy doświadczonych i wyszkolonych ludzi.

Zainteresowałem? To świetnie, bo o koniach jeszcze napiszę (z fotkami) 🙂

Comments are closed.