Wybierając fotelik samochodowy dla swojego dziecka rodzice zwracają szczególną uwagę na jego parametry. Pierwszy fotelik powinien być dostosowany do zainstalowania go w samochodzie tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo bardzo istotnym elementem jest wkładka dla noworodka. Powinna być wyprofilowana w taki sposób, by pozycja dziecka w czasie jazdy była jak najbardziej leżąca.

Ponadto wynik testu zderzeniowego ADAC pełni główną rolę podczas wyboru fotelika. Co jeszcze wpływa na bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodem? Czy to jak ubrane jest dziecko w foteliku ma znaczenie? O tym kilka słów poniżej.

Otulacze do fotelików idealne rozwiązanie na sezon jesienno zimowy

Ubierając dziecko na wyjazd w chłodniejszą porę roku należy pamiętać, że kombinezony i kurtki wykonane ze śliskich materiałów nie są zalecane. W czasie podróży lepiej unikać ubrań z tego typu materiałów, ponieważ podczas wypadku pasy bezpieczeństwa ześlizgują się po śliskim materiale. Ogranicza to w dużym stopniu bezpieczeństwo dziecka.

Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie otulacza do fotelika samochodowego (zobacz). Dzięki temu można ubrać malucha niezbyt grubo i w sposób bezpieczny zapiąć pasy bezpieczeństwa. W chłodniejsze dni otulacz sprawdzi się idealnie jako dodatkowa warstwa ogrzewająca zamiast stosowania wierzchniej odzieży wykonanej z nieodpowiedniego materiału.

Elegancki i praktyczny otulacz do fotelika

Dodatkowo otulacz do fotelika samochodowego to świetny sposób, by ochronić niemowlaka przed przewianiem podczas przenoszenia go między domem, a samochodem. Dziecko w ten sposób jest lepiej osłonięte przed warunkami atmosferycznymi. Kapturek w otulaczu doskonale chroni przed wiatrem i zimnem. Ponadto jest to świetna opcja podczas zakupów z dzieckiem. Maluch zabierany przez rodzica w foteliku samochodowym do sklepu nie zgrzeje się, ponieważ wystarczy w budynku odkryć otulacz. To zdecydowanie lepsza opcja niż stosowanie kombinezonu, którego nie można zdjąć.

Otulacz do wózka i fotelika samochodowego, to świetny wybór dla rodziców którzy lubią podróżować, często jeżdżą ze swoim dzieckiem na zakupy. Dzięki otulaczowi zwiększa się bezpieczeństwo podczas podróży i zmniejsza się ryzyko przeziębień malucha.

Comments are closed.