Własne cztery kąty są bez wątpienia marzeniem i celem wielu osób. Pod to, by móc nazwać mieszkanie czy dom swoim miejscem na ziemi ludzie podporządkowują wiele kwestii, wstrzymują się z posiadaniem dzieci, zmianą pracy, przekładają wakacje z powodów finansowych, by oszczędzić sobie na wkład własny. Niestety bowiem mało kto może pozwolić sobie na zakup mieszkania lub budowę domu bez kredytu a co za tym idzie wieloletniego obciążenia finansowego.

Nie ma co się oszukiwać, dla większości ludzi absolutnym marzeniem, nie zawsze niestety osiągalnym stanowi dom z ogródkiem, jednak biorąc pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą, kryzys finansowy, oraz gwałtowny wzrost cen materiałów budowlanych stwierdzić z przykrością należy, iż jest to dla wielu osób jedynie nieosiągalna fantazja.

Ciekawą alternatywą stanowić mogą domy w zabudowie szeregowej.

Zaliczane są one do kategorii budynków wielorodzinnych, podzielone są na segmenty, oddzielone ścianą ogniową. Jest to rozwiązanie korzystne ekonomiczne, ze względu choćby na to, że kupno działki pod budowę szeregówki jest zdecydowanie mniejszym kosztem niż samodzielna budowa domu, mniejsze koszty ogrzewania oraz użytkowania ze względu na możliwość zastosowania uzbrojenia sieciowego oraz wspólnych, osiedlowych śmietników.

Domy szeregowce niosą również zalety dla dla osób towarzyskich. Powstaje tu wiele możliwości do bliższego zapoznania się z ludźmi, wspólnego grillowania czy opieki nad dziećmi, a znajomość z sąsiadami może niewątpliwie zwiększyć poziom odczuwanego bezpieczeństwa.

Projekty domów szeregowych

Projekty domów szeregowych znaleźć można w różnych stylach, wielkościach oraz schematach, toteż mimo wspólnych mianowników, mogą można znaleźć unikatowe pomysły. Wspólnym mianownikiem są własne wejścia do każdego z segmentów, dające poczucie prywatności i intymności, prywatne miejsce parkingowe lub garaż, wbudowany w zabudowę domu, lub w formie wiaty w zależności od preferencji.

Co dla wielu najważniejsze, większość projektów szeregówek  uwzględnia dla każdego segmentu prywatny ogródek lub taras, co niewątpliwie raduje stęsknionych za naturą, oraz lubiących pielęgnować rośliny, jak również daje możliwość relaksu w komfortowych warunkach jak również zapewnia miejsce do zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu.

Przykładowe projekty domów w zabudowie szeregowej zobaczysz na: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-w-zabudowie-szeregowej/

Comments are closed.