Gitara elektryczna, ze względu na swoje atrakcyjne, wysoce modyfikowalne brzmienie, bardzo często jest naszym pierwszym instrumentem tego typu. Chociaż oczywiście nie jest to zły wybór i jeśli wyjątkowo cenimy sobie gatunki takie jak dalekie od popu odmiany rocka, nauka gry na instrumencie z pewnością będzie bardziej ekscytująca. Należy jednak liczyć się z tym, że gitary z rodziny elektrycznych wymagają od nas nieco więcej uwagi i niestety — funduszy, które jesteśmy w stanie przeznaczyć na nasze hobby.
Wzmacniacz gitarowy to konieczność przy zakupie gitary elektrycznej.
W odróżnieniu od gitar akustycznych, których brzmienie kształtuje się w pudle rezonansowym, gitary elektryczne opierają się na zewnętrznych wzmacniaczach. W muzyce rockowej często jesteśmy w stanie zaobserwować efekty manipulacji pokrętłami wzmacniacza, w tym te klasyczne, takie jak tzw. filtr wah-wah, używany często w muzyce okolic lat 70′ i 80′. Tak więc, żeby nasza gitara zabrzmiała odpowiednio, będziemy zmuszeni dokupić dobrej jakości wzmacniacz.
Te niestety rzadko bywają tanie, a ich klasa w znacznej mierze zdeterminuje jakość dźwięku wydobywającego się z naszego instrumentu.
Materiały, z których wykonana jest gitara.
Drewno lub sklejka, z której wykonana jest gitara, są bardzo ważne i to między innymi od nich zależy trwałość naszego sprzętu. Przy tańszych zamiennikach cenionych modeli, częstymi problemami są np. zużywanie się progów na gryfie. By tego uniknąć, warto dowiedzieć się, co oferuje nam dobry sklep z gitarami elektrycznymi (https://music-shop.pl/pol_m_Instrumenty-muzyczne_Gitary_Elektryczne-365.html) i zapytać sprzedawcy o konkretne rekomendacje.
Na rynku znajdziemy wiele renomowanych sklepów muzycznych, z których propozycjami warto się zapoznać. Ze względu na to, iż chcemy, by nasza gitara posłużyła nam jak najdłużej, powinniśmy zapytać o sprzęty jak najsolidniej wykonane. Takie podejście pomoże nam nabyć instrument, którego żywotność nas nie rozczaruje.