Lampy wiszące to najbardziej tradycyjny model lampy i właśnie o nim zwykle myślimy, kiedy temat oświetlenia pojawia się w rozmowie. Podwieszana na suficie dawne, często bogate wersje żyrandoli, albo bardziej nowoczesne, zajmujące dużo mniej miejsca, a w niektórych wypadkach nawet wtapiające się w sufit lampy możemy spotkać w każdym domu i do każdego wnętrza uda się dobrać odpowiedni model. Pamiętajmy, że dziś wybór jest spory, kiedy idzie o lampy wiszące, więc możemy kombinować z naprawdę wieloma opcjami.

Lampy wiszące nowoczesne i w starym stylu

Obecni producenci lamp zatrudniają designerów, którzy potrafią zaprojektować naprawdę zapierające dech w piersiach modele lamp. Nie musimy ograniczać się do tradycyjnej, nudnej, wiszącej pod sufitem jarzeniówki ze szklanym kloszem, bo w dzisiejszych czasach zarówno klosze, jak i obudowa lamp uległa sporej zmianie.

Mamy do wyboru lampy w stylu biurowym – proste i dzięki temu eleganckie, modernistycznym – modne ostatnio surowe wyglądy kloszy z łamanych prętów i ozdobne żarówki, dodające wnętrzom nowoczesnego, futurystycznego sznytu, klasyczne – czyli tradycyjne żyrandole, niektóre zdobione, inne prostsze, dobrze nadające się to stylizowanych na retro pomieszczeniach, no i nowoczesny minimalizm, czyli proste, metaliczne zabudowy lamp, które kolorystycznie można dobrać do wnętrza, przez co będą idealnym wypełnieniem ogólnej koncepcji – prawie jak obraz lub jakiś mały gadżet. Jak widzimy, lampy wiszące oferują naprawdę dużą różnorodność (zobacz lampy wiszące w sklepie Fajne-Lampy).

Przede wszystkim bezpieczeństwo

W przeciwieństwie do lamp ściennych czy wolnostojących, lampy wiszące zapewniają niemal całkowite bezpieczeństwo domownikom z powodu swojego przeznaczenia. Po suficie raczej nikt z nas nie chodzi, więc nie ma ryzyka, żeby dziecko lub zwierzak domowy cokolwiek stłukło, jak mogłoby się zdarzyć w przypadku innych modeli lamp. Również my sami oszczędzimy sobie problemu, bo nie zahaczymy niczym, np. przy wnoszeniu mebli i nie uszkodzimy ani klosza, ani żarówki. Poza tym lampy wiszące to duża oszczędność miejsca.

Comments are closed.