Artykuły higieniczne oraz akcesoria niezbędne tuż po narodzinach.

Wraz z przyjściem na świat dziecka wokół nas zachodzi wiele zmian. Niemowlę wymaga całodobowej opieki, a oprócz przebywania z dzieckiem, usypiania go i karmienia, kolejnym bardzo istotnym elementem jest codzienna higiena, która oprócz czysto praktycznych wartości, czyli po prostu kąpieli i dbania o czystość maluszka, ma za zadanie tworzyć pewien rytuał oparty na bliskości dziecka z rodzicem.

Noworodek jest dość wymagającym człowiekiem pod względem higieny – producenci środków higienicznych dla niemowląt muszą spełniać szereg norm po to, aby dostosować produkty do delikatnego ciała noworodka. Oprócz oliwek, balsamów i kremów od pierwszego dnia młodym rodzicom towarzyszą pampersy i pieluchy, które to codziennie są zużywane, a sama czynność przewijania powtarzana jest kilka razy dziennie.

Jak ułatwić sobie proces przewijania dziecka?

Konieczność powtarzania tej czynności kilka razy dziennie sprawia, że poszukujemy rozwiązań, które ułatwią nam ten proces i sprawią, że będzie on mimo wszystko przyjemny. Dzięki takim rozważaniom młodzi rodzice często już w trakcie ciąży przygotowują miejsce, gdzie maluch oraz rodzice będą mieli dogodne warunki do przewijania.

Miejsce do tego przeznaczone często wyposażone jest w specjalny przewijak oraz mebel, gdzie można pod ręką umieścić przedmioty potrzebne do przewinięcia dziecka – mokre chusteczki, kremy, pieluchy itp. Ostatnim, ale nie mniej istotnym elementem, który jest wymagany do końcowej fazy tego procesu jest oczywiście kosz na pieluchy, do którego możemy wyrzucić zużyte pieluszki i poddać je utylizacji.

Jaki kosz na pieluchy wybrać i czym się kierować?

Kosz na pieluchy (zobacz) przede wszystkim powinien być dostosowany do przestrzeni wokół. Ważne, aby obok miejsca gdzie przewijamy dziecko znalazła się również przestrzeń na kosz, tak aby podczas wyrzucania zużytych pieluszek nie tracić dziecka z zasięgu wzroku. Ważne, aby kosz na pieluchy był odpowiednio szczelny oraz nie przepuszczał zapachów, dzięki czemu staje się wyjątkowo higieniczny w użytkowaniu.

Uwagę powinniśmy zwrócić również na pojemność i wybrać taki model, który mieści wystarczającą liczbę pieluch, a dodatkowym atutem będzie możliwość użytkowania standardowych worków na śmieci, bez konieczności kupowania specjalnych wkładów. Dzięki szerokiej ofercie na rynku kosz na pieluchy możemy dostosować również wyglądem do pokoju dziecka.

Comments are closed.