Powszechnie wiadomo, że jednym z podstawowych czynników prawidłowego rozwoju dziecka jest mleko matki. Niestety wciąż karmienie piersią w wielu miejscach publicznych budzi swego rodzaju społeczne oburzenie. Czasami zdarza się tak, że matki po prostu nie mogą karmić piersią ze względu na ból lub mają naddatek pokarmu. W takim wypadku najlepszą opcją jest odciągnięcie go i przechowanie na później. Jednak poprzez zmiany termiczne, jakim zazwyczaj poddajemy mleko, traci ono swoje właściwości odżywcze. Właśnie dlatego powstały torebki do przechowywania pokarmu marki Nanobébé. Dzięki nim mleko nie traci swoich cennych właściwości, nie rozlewa się, ani nie psuje. Przechowywanie mleka matki odbywa się we właściwy sposób.

Jak działają torebki do przechowywania pokarmu?

Torebki są przeznaczone do przechowywania mleka w płytkiej w warstwie w szczelnych, sterylnych jednorazowych torebkach. Umieszczone są one w specjalnym organizerze, który pomaga w uporządkowaniu torebek, które należy wyciągać według zasady ” pierwszy włożony jako pierwszy wyciągamy”.

Torebki wykonane są z wytrzymałego materiału oraz posiadają podwójny zamek, dzięki czemu mamy pewność, że mleko nie rozleje się, ani nie ulegnie zepsuciu. Torebki posiadają także wyznaczone miejsce do zapisu nazwy, objętości daty i godziny, co pomaga w jeszcze dokładniejszym uporządkowaniu. Szeroki otwór ułatwia napełnianie torebek przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej precyzyjności. Ważnym aspektem jest również to, że torebki są higieniczne oraz zajmują stosunkowo mało miejsca.

Przechowywanie mleka matki w torebce

Najważniejszym aspektem podczas wlewania mleka do torebki Nanobébé jest upewnienie się, że na pewno jest ona szczelnie zamknięta oraz lekkie ściśnięcie torebki przed zapięciem zamka, aby upewnić się, że nie ma w niej powietrza.

Przed włożeniem do zamrażarki należy także upewnić się, że torebka jest sucha. Wszelkie wskazówki dotyczące odpowiedniego rozmrażania pokarmu umieszczone są na ulotce produktu. Jednak istotne jest to, aby nie wkładać torebki do wrzącej wody, nie podgrzewać w kuchence mikrofalowej czy na płycie indukcyjnej. Takie działania mogą powodować uszkodzenie wyrobu.

Zobacz torebki, które ułatwią przechowywanie mleka matki: https://www.nanobebe.pl/product,torebki-do-przechowywania-mleka-matkipokarmu—25-szt–organizer,18636

Comments are closed.