Oczyszczacz powietrza dla alergików – czym się kierować przy zakupie?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele oczyszczaczy powietrza,tego typu urządzenia różnią się od siebie. Kluczową rzeczą przy zakupie powinno być sprecyzowanie jakie oczekiwania produkt powinien spełniać oraz dla jakiej grupy osób jest przeznaczony. Jeżeli chodzi o osoby, które zmagają się z alergią to wybór odpowiedniego oczyszczacza dla alergika może bardzo ułatwić zmagania z tą dolegliwością i umożliwić komfortowe przebywanie w pomieszczeniu. 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Jedną z najistotniejszych rzeczy przy wyborze oczyszczacza dla alergików https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/oczyszczacz-powietrza-dla-alergikow-118.html, będzie to czy urządzenie posiada filtr HEPA. Nie bez powodu jest on bardzo popularny, cechuję się bardzo wysoką skutecznością jeżeli chodzi o usuwanie nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Produkt wyposażony we wspomniany filtr sprawi, że przy odpowiednim użytkowaniu powietrze będzie wolne od substancji, które powodują uczulenia.

Kolejną równie istotną kwestią jest wydajność urządzenia. Oczyszczacze przeznaczone są do wskazanych powierzchni, dlatego przed zakupem należy zweryfikować wielkość pomieszczeń, w których będzie znajdowało się urządzenie. Dobranie produktu w sposób nieodpowiedni może wiązać się z nieprawidłowym działaniem, a co za tym idzie produkt może nie w pełni spełniać rolę oraz nie działać zgodnie z założeniami.

Zasady prawidłowego użytkowania oczyszczaczy

Aby urządzenie spełniało swoją rolę musi być również odpowiednio użytkowane. Mowa tu między innymi o:

  •  odpowiednich ustawieniach urządzenia, użytkownik powinien zastosować się do wytycznych, które zostały opisane w instrukcji uruchomienia urządzenia i użytkowania,
  •  zaleca się, aby jeden oczyszczacz przeznaczony był do jednego pomieszczenia. Jeżeli koszty zaopatrzenia się w ten sposób są zbyt duże, powinno zaopatrzyć się tak, aby urządzenie działało w pomieszczeniach, w których osoba z alergiom spędza najwięcej czasu,
  •  oczyszczacz powinien być uruchomiony 24 godziny na dobę. Nie zaleca się, aby wyłączać urządzenia na noc, ponieważ śpiąc również wdycha się powietrze, które nie jest wolne od alergenów,
  •  kolejna ważna sprawa, to odpowiednia eksploatacja urządzenia – mowa tu o kontroli i wymianie filtrów zgodnie ze wskazaniami.

Warto również dodać, że oczyszczacz powietrza usuwa substancje, które unoszą się w powietrzu, jeżeli chodzi o powierzchnie i inne obiekty w mieszkaniu, to oczywiście powinno utrzymywać się oraz przeprowadzać ich regularne porządki.

Comments are closed.